Cechy dobrej suszarki na pranie

Suszarka do ubrań, znana również jako suszarka bębnowa, to zasilane urządzenie gospodarstwa domowego, które służy do usuwania wilgoci z ładunku odzieży, pościeli i innych tekstyliów, zwykle krótko po praniu w pralce. Wiele suszarek składa się z obrotowego bębna przez który krąży ogrzane powietrze w celu odparowania wilgoci, natomiast bęben jest obracany, aby zachować przestrzeń powietrzną między ubraniami.

Suszarka na pranie

Suszarki bębnowe stale zasysają otaczające je powietrze i ogrzewają je przed przepuszczeniem przez kubek. Powstałe gorące, wilgotne powietrze jest zwykle odprowadzane na zewnątrz, aby zrobić miejsce dla większej ilości powietrza, aby kontynuować proces suszenia. Ta konstrukcja nie próbuje odzyskiwać ciepła wprowadzonego do ładunku, a zatem jest uważana za marnotrawstwo środowiska. Niemniej jednak jest ona łatwa w użyciu – co z całą pewnością jest ogromną zaletą. Ulepszone metody odzyskiwania tego ciepła do ogrzewania w domu poprzez zastosowanie wbudowanych skrzynek wentylacyjnych wyposażonych w zawór klapowy do przekierowywania wilgotnego ogrzanego powietrza do pomieszczeń wewnętrznych, również zwiększą wilgotność w mieszkaniu. Chociaż może to być korzystne w suchych warunkach zimowych, nadmiar wilgoci z tych urządzeń zwiększa prawdopodobieństwo rozwoju pleśni.

Źródło: dajar.pl

Suszarka idealna

Te wirówki po prostu obracają bębny znacznie szybciej niż typowa myjka, aby pobrać dodatkową wodę z ładunku. Mogą usunąć więcej wody w ciągu dwóch minut niż podgrzewana suszarka bębnowa w ciągu dwudziestu, oszczędzając w ten sposób znaczne ilości czasu i energii. Chociaż samo wirowanie nie spowoduje całkowitego wysuszenia odzieży, ten dodatkowy krok oszczędza cenną ilość czasu i energii. Oprócz tego popularne są zwykłe suszarki na pranie. Taką plastikową suszarkę można ustawić w każdym pomieszczeniu lub na zewnątrz. Są one również o wiele tańsze, niż suszarki elektryczne. Można je zakupić w sklepie z akcesoriami do domu.

Oprócz tego w takim miejscu bez problemu znajdzie się garnki, patelnie, sztućce oraz zastawy stołowe. Przedmuchiwanie powietrza przez mokre rzeczy oznacza, że ​​woda wyparuje z nich szybciej, ochładzając je podczas procesu. Dlatego wieszanie ubrań na zewnątrz w wilgotne dni to strata czasu: nawet jeśli jest ciepło, wysoki poziom wilgoci w powietrzu utrudni odparowanie wody z twoich ubrań i jest bardzo mało prawdopodobne, że wyschną. Mogą nawet zbierać wilgoć. Ubrania warto suszyć w swoim mieszkaniu na suszarce, dzięki temu nie będą się niszczyć.