Czy warto skorzystać z usług pośrednika finansowego?

Zastanawiasz się nad kredytem hipotecznym, ale cały proces wydaje ci się zbyt skomplikowany i zawiły? Kompletnie nie umiesz się odnaleźć w świecie druczków, liczb, ani nie orientujesz się jaka oferta kredytowa byłaby dla ciebie najkorzystniejsza? Warto więc, abyś rozpatrzył możliwość skorzystania z usług pośrednika finansowego, które w profesjonalny sposób przeprowadzi cię, przez tę wyboistą drogę.

Czego powinniśmy oczekiwać od pośrednika finansowego?

Ważne, aby ta osoba charakteryzowała się szeroką wiedzą i będzie w stanie sprostać twoim wymaganiom oraz odpowie na dręczące pytania. Dodatkowo dobry pośrednik jest w stanie określić zdolność kredytową oraz ile kredytu może być przyznane klientowi. Pamiętaj, że pośrednik spełnia funkcję pośrednika pomiędzy tobą a bankiem z naciskiem na twoje dobro i korzyść. Dlatego wybierz taką osobę, która wzbudzi zaufanie i będzie mogła pochwalić się pozytywnymi referencjami od osób korzystających wcześniej z jego usług. Ważne również, aby osoba, u której planujesz zasięgnąć rady, grała w otwarte karty i nie ukrywała przed tobą informacji o bankach, z jakimi współpracuje. Również ty nie ukrywaj stanu faktycznego o twoich możliwościach finansowych. Dzięki temu profesjonalista szybko ustali właściwy produkt bankowy.

Zmienna rzeczywistość

Nie wszyscy o tym wiedzą, ale banki w Polsce stosują krótkoterminowe strategie, zmieniające się nawet co kwartał. Dlatego tak ważne jest, że korzystając z usług pośrednika finansowego, które orientuje się w tych często wdrażanych zmianach.

Również Internet nie jest dobrym źródłem do uzyskania informacji o pełnych ofertach i promocjach bankowych. Pamiętajmy również, że każdy bank ma swoje własne standardy. Przykładowo są banki, które skreślają od razu osoby z umowami na czas określony, albo takie gdzie pracownicy z umowami o dzieło z góry są skreśleni.

Podsumowanie

Kto pyta, nie błądzi. Warto więc aplikując o kredyt, zwrócić się o pomoc do pośrednika finansowego (np. Expander). Na szczęście usługa ta jest nieodpłatna. Jedynym problemem może stanowić znalezienie odpowiedniej osoby, która pokieruje nas i pomoże odnaleźć się w specyfice całego biznesu.