Dlaczego dom w Baninie to dobry pomysł?

W dużych ośrodkach miejskich, takich jak Trójmiasto, coraz większą popularnością cieszy się wyprowadzka ze ścisłego centrum miasta i jego okolic. Wszystko to może być spowodowane zmęczeniem codziennym pędem i zgiełkiem miasta lub poszukiwaniem swojej prywatnej oazy spokoju w mniejszych miejscowościach, które nadal pozwalają na kontynuowanie pracy w aktualnym miejscu. Najczęstszymi wyborami pozostają miasta takie jak Reda, Bolszewo, Żukowo czy Pruszcz Gdańsk. Co ciekawe, coraz częściej wybór pada na małą wieś położona pod Gdańskiem — Banino. Skąd bierze się atrakcyjność tego miejsca?

Cena nieruchomości

Przeglądając oferty nieruchomości na rynku pierwotnym i wtórnym z lokalizacją bliską centrum Gdańska, możemy poczuć się nieco zrezygnowani. Średnia cena za metr kwadratowy mieszkania w grodzie Neptuna to mniej więcej 5000 złotych. Gdy zdamy sobie sprawę, że za podobną cenę możemy mieć na przykład na własność jeden z domów w Baninie, wybór staje się znacznie prostszy. Są to projekty na nowoczesnych osiedlach, dające nam poczucie ekskluzywności wśród zalewu nieciekawych mieszkań w blokach. Sami odpowiedzmy sobie na pytanie, co się bardziej opłaca: Własny dom z ogrodem czy mieszkanie w bloku z otaczającym nas miejskim hałasem?

Szybki dojazd

Wyjeżdżając z naszego domu w Baninie o 7:00, już o 7:30 możemy znaleźć się w ścisłym centrum Gdańska. To całkiem dobry wynik prawda? Istnieje bardzo duża możliwość, że będziemy w pracy szybciej niż nasi koledzy i koleżanki mieszkający w tym mieście, a dodatkowo ominiemy największe korki, które niejednego kierowcę mogą przyprawić o migreny. Jak widzimy, wbrew pozorom, mieszkanie w Baninie może nam zapewnić szybki dojazd do pracy w komfortowych, bezstresowych warunkach.

Cisza, spokój i woda

Jeżeli zdecydujemy się na zamieszkanie w miejscu takim jak Banino, świadomie wybieramy życie za pan brat z otaczającą nas naturą, spokojem i ciszą. Ilość mieszkańców w tym miasteczku to zaledwie około 5000 osób, co sprawia, że jest to bardzo mała i znająca się społeczność. A gdy będziemy mieli ochotę na zmianę miejsca naszego relaksu, możemy wybrać się nad pobliskie jezioro Tuchomskie czy którąś z gdańskich plaż. Od obu dzieli nas krótka podróż samochodowa.

Jak sami widzimy, mieszkanie w domu w Baninie nie musi oznaczać całkowitego odcięcia od cywilizacji i zamieszkania pośrodku niczego. Świetnie skomunikowane drogi, własny dom z ogródkiem, w którym możemy spędzać czas równie dobrze, jak na zagranicznych w czasach. Może nadszedł czas dla Ciebie na ucieczkę z miasta? Jeżeli tak, to może zdecydujesz się na Banino?

I to wszystko za cenę mniejszą niż w Trójmieście, przekonaj się na https://dommoichmarzen.eu/