Dziś można już oszczędzić na księgowości!

Jeszcze kilkanaście lat temu samodzielne prowadzenia księgowości firmy było bardzo trudne. W dużej mierze wynikało to z faktu, że zdecydowana większość osób nie posiada wiedzy z zakresu finansów przedsiębiorstwa. Aktualnie nie jest to problemem, gdyż do dyspozycji mamy nowoczesne oprogramowanie. Jest to sporym ułatwieniem dla tych, którzy nie mają wystarczającej ilości środków finansowych na zatrudnienie księgowego. Taxomatic to znacznie więcej, niż program do faktur. Wysoka funkcjonalność usatysfakcjonuje nawet najbardziej wymagających.

Intuicyjna obsługa

Program do księgowości Taxomatic został stworzony z myślą o osobach, które samodzielnie zajmują się księgowością swojej firmy. Nie trzeba więc obawiać się, że z obsługą poradzą sobie wyłącznie profesjonaliści. Oprogramowanie jest intuicyjne, dzięki czemu możemy płynnie się w nim poruszać. Nie potrzebujemy do tego specjalistycznych umiejętności. Jego wdrożenie to kwestia kilku dni – przez ten czas z pewnością przyswoimy wszystko podstawowe narzędzia, które są niezbędne do prowadzenia księgowości.

Mogłoby się wydawać, że księgowość firmy mogą prowadzić wyłącznie osoby posiadające odpowiednie wykształcenie. Jest to jednak problematyczne dla początkujących przedsiębiorców, którzy pragną obniżyć koszty prowadzenia działalności do minimum. Właśnie dlatego warto jest zainwestować w program, który jest w pełni przystosowany do początkujących użytkowników.

Niski koszt zakupu

Niewątpliwą zaletą Taxomatic jest fakt, że nie jest to kolejne oprogramowanie, które kosztuje majątek. To prawdziwy przełom na rynku – możemy wdrożyć program niskim kosztem. Niemal każde przedsiębiorstwo może pozwolić sobie na taki wydatek. Warto wiedzieć, że nawet outsourcing księgowy generuje każdego miesiąca spore koszty. Mowa tutaj o kwotach rzędu kilku tysięcy złotych. W przeszłości nie można było dostępu do tak zaawansowanego oprogramowania, co już na starcie stanowiło obciążenie.

Taxomatic daje możliwość szybkiego wystawiania faktur. Możemy stworzyć własną bazę towarów/usług oraz kontrahentów. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby stworzyć deklaracje podatkowe, Jednolity Plik Kontrolny, czy też szereg innych dokumentów, które są niezbędne podczas prowadzenia działalności. Dzięki niemu możemy monitorować przychody i rozchody firmy. Wszelkie dane aktualizowane są na bieżąco, co ułatwia nam zarządzanie budżetem. Ponadto możemy stworzyć KPiR – zobowiązane są do tego przedsiębiorstwa o określonym profilu działalności. Program daje również możliwość generowania raportów.