Fotel gamingowy nie tylko dla zabawy

Branża gamingowa w Polsce kwitnie – zapaleni gracze mogą wybierać wśród markowych akcesoriów przeznaczonych specjalnie dla nich. Zostały one zaprojektowane specjalnie po to, aby ułatwić i uprzyjemnić im godziny spędzone przed komputerem, czy konsolą. Nie bez znaczenia w przypadku tej grupy jest też specyficzny design – nawiązujący do stylu graficznego ulubionych gier. Sprzęt gamingowy powinien być też wytrzymały i wysokiej jakości ze względu na to, że musi znieść intensywną eksploatację. Do najważniejszych sprzętów pożądanych przez gracza należą fotele gamingowe. Fotele te stanowią prawdopodobnie większe wyzwanie dla projektantów niż na przykład hokery, fotele bujane, czy zwykłe fotele biurowe.

Czym wyróżniają się fotele gamingowe?

Fotel dla gracza ma w sobie cechy dobrej jakości ergonomicznego fotela biurowego oraz dedykowany e-sportowcom design w wielu wzorach i kolorach. Ważną cechą fotela gamingowego jest możliwość bujania się przy zachowaniu wszystkich ustawień oparcia i podłokietników. Dobry fotel gamingowy musi oferować stabilne wsparcie odcinka lędźwiowego kręgosłupa – poduszkę, która jest na tyle sprężysta, że zachowa swój kształt przez dłuższy czas. Fotel gamingowy powinien mieć również wygodny zagłówek. Dobrym rozwiązaniem są systemy wentylacyjne, które docenimy po godzinach spędzonych w fotelu. Charakterystyczne dla foteli gamingowych jest możliwość wybrania fotela odpowiednich rozmiarów, dopasowanego do wagi i gabarytów gracza. Są również fotele przeznaczone specjalnie dla dzieci. Popularnym trendem wśród foteli gamingowych jest ich kubełkowa budowa, dzięki czemu gracz zapada się w fotelu jak kierowca samochodu rajdowego. Dla nowych użytkowników foteli gamingowych może to być zaskakujące rozwiązanie, ale jest ono niezwykle komfortowe. Nie dziwi zatem, że fotele gamingowe cieszą się popularnością nie tylko wśród graczy, ale także innych użytkowników komputerów.

Jaki fotel gamingowy wybrać?

Fotel gamingowy to poważna inwestycja, od której zależy kondycja kręgosłupa i samopoczucie gracza. Jest to też niemały wydatek, bo widełki cenowe dla foteli gamingowych rozciągają się od kilkuset złotych nawet do kilku tysięcy. Wybierając fotel zwracajmy zatem uwagę na to, aby każdy element ruchomy fotela poddawał się regulacji, aby e-sportowiec mógł ustawić fotel odpowiednio do swojej sylwetki. Istotna jest także jakość materiałów, z których został wykonany, aby przy intensywnej eksploatacji zbyt szybko się nie zniszczył. Wygląd fotela jest niezwykle ważny dla e-sportowców. Ostatnio w modzie są fotele z białymi obiciami – wyglądają z pewnością efektownie, warto jednak zastanowić się, czy zbyt szybko się nie pobrudzą. Wiele modeli oferuje rozwiązania ledowe, które sprawiają, że fotel świeci tą samą sekwencją co monitor, czy akcesoria peryferyjne gamera.

Więcej na Multiglob.pl