biuro open space

Jakie cechy posiada idealny biurowiec?

Wbrew pozorom przestrzeń biurowa to już nie tylko miejsce pracy. W dzisiejszych czasach właściciele firm muszą wybrać takie miejsce, które będzie odpowiadało wymaganiom jego pracowników.

Pracownicy często wybierają miejsce pracy pod względem różnego rodzaju udogodnień czy tego jak wygląda kultura życia w danej firmie. Przebierają w ofertach i sprawdzają czy dane miejsce spełnia ich oczekiwania o idealnej pracy. Różne firmy często wybierają wynajem powierzchni biurowych niż wykupywanie całej powierzchni. Jakie cechy powinien spełniać idealny biurowiec, aby potencjalny pracownik chciał tu pracować?

  • Lokalizacja

To podstawowe kryterium wyboru. Pracownicy chcą spędzać jak najmniej czasu na podróż z domu do pracy. W dodatku ważne jest to, aby lokalizacja była atrakcyjna pod względem bliskości do ważnych punktów w mieście. Świetnym przykładem lokalizacji inwestycji są budynki Imagine Łódź, które znajdują się przy głównych arteriach miasta, prawie w samym centrum.

  • Podział powierzchni biurowychbiuro

Niektórzy uwielbiają kulturę open space. Inni marzą o zacisznym kącie, gdzie w spokoju będą mogli skupić się na swojej pracy. Nowoczesne biurowce oferują zarówno powierzchnie open space jak i te z układem gabinetowym.

  • W pobliżu usług

Usługi w pobliżu miejsca pracy są bardzo ważne. Często zwraca się uwagę na obecność sklepu w pobliżu miejsca pracy. Bardzo ważne są zwłaszcza miejsca, gdzie można zjeść dobry obiad. Wielu ludzi preferuje zjeść obiad w przytulnej restauracji niż odgrzewać jedzenie w mikrofali każdego dnia. Dodatkowo restauracja w pobliżu jest dogodnym miejscem na businessowy lunch dla przedstawicieli handlowych lub właścicieli firm.

Deweloperzy prześcigają się w rozwiązaniach dla wybudowania idealnej powierzchni biurowej. Wiele czynników ma wpływ na to czy konkretna firma zdecyduje się na wynajem lokalu. Pracownicy mają także coraz większe wymagania wobec swoich miejsc pracy.