wieś bolszewo

Jakie korzyści daje zamieszkanie w Gniewinie?

Niewiele jest w Polsce miejsc takich jak Gniewino. To tutaj w 2006 roku wybudowano Kaszubskie Oko, a w 2012 ugoszczono reprezentację Hiszpanii w piłce nożnej podczas Euro 2012! Dziś można tam zamieszkać! Czy warto?

Gniewino to wieś kaszubska położona niedaleko Wejherowa, która od lat dba o swój rozwój i wciąż się rozrasta. Nic więc dziwnego w tym, że co roku jej populacja się powiększa. Ilość mieszkańców napływowych z roku na rok rośnie. Co sprawia, że ludzie chcą się tu osiedlić i kupują mieszkania Gniewino? Przekonajmy się!

mieszkanie

Atrakcyjne ceny nieruchomości

Nie da się ukryć, że ceny, jakie oferują inwestorzy w tej okolicy są naprawdę konkurencyjne względem cen trójmiejskich czy wejherowskich. O ile w Gdyni czy Wejherowie ceny dyktowane przez rynek są często zbyt wysokie, o tyle w Gniewinie można znaleźć propozycje bardzo korzystne. Kwoty, jakie trzeba zapłacić tu za metr kwadratowy są często nawet dwukrotnie niższe niż w przypadku wymienionych wyżej miast. Informacja ta może być ciekawa nie tylko dla osób, które chciałyby zamieszkać na wsi, ale również dla tych, które zajmują się kupowaniem nieruchomości pod wynajem sezonowy.

Miła i nowoczesna gmina

Niezaprzeczalnym atutem Gniewina jest jego innowacyjny charakter jako gminy myślącej o przyszłości i samorozwoju. Włodarze wsi robią wszystko, co w ich mocy, by mieszkańcom żyło się jak najlepiej. Dzięki ich staraniom powstało tu wiele atrakcji turystycznych zachęcających przyjezdnych do odwiedzin. Chyba każdy chciałby zamieszkać w miejscu, w którym dba się o wspólne dobro, a ludzie są dla siebie przyjaźni i pomocni.

dojazd do trójmiasta

Dobry dojazd do Trójmiasta

Niektórzy szukający własnego gniazdka boją się zamieszkać poza miastem ze względu na dojazdy i brak pełnej infrastruktury na wsi. Jest to jednak strach napędzany wyłącznie od wewnątrz i niczym niepotwierdzony. Dojazd do Trójmiasta z Gniewina jest korzystny i samochodem nie zajmuje więcej niż godzinę, a więc tyle, ile statystyczny Polak prawdopodobnie poświęca czasu na dotarcie do pracy czy szkoły. Dzięki takiej lokalizacji możliwe jest nieograniczone korzystanie z dóbr wielkomiejskich i pełnej infrastruktury.