Koszt wykończenia wnętrz w standardzie ekonomicznym

Efektowne wykończenie wnętrz nie musi być drogie ani nieprzyjemne. Obecnie istnieje wiele możliwości, aby nasze mieszkanie było wykończone perfekcyjnie i gustownie bez wielkiego nakładu finansowego. W tym artykule przedstawimy ciekawe propozycje, którymi można się zainspirować podczas wykańczanie wnętrz swojego mieszkania.

Projekt wnętrz

Oczywiście warto zastosować się do rad fachowca z takiej firmy jak BB Construction z Gdańska. Jeśli jednak nasz budżet jest ograniczony, istnieją inne metody, aby stworzyć profesjonalny projekt wnętrz. Po inspiracje można sięgnąć z prasy o tej tematyce lub Internetu. Jeśli mamy problem z wyobraźnią przestrzenną, gotowe aranżacje możemy podpatrzeć w klepach wnętrzarskich.

Wykończenie podłóg

Nie musi to być drogie przedsięwzięcie, jeśli tylko będziesz w stanie ograniczyć liczbę materiałów posadzkowych. Uprości to całą organizację zakupów. Skup się na posadzkach do samodzielnego ułożenia i pamiętaj, że modne materiały posadzkowe wcale nie muszą być drogie. Warto przejrzeć wszystkie dostępne oferty na rynku. Przy odpowiedniej kalkulacji możesz zdobyć ciekawe obniżki, jeśli zdecydujesz się na zakup materiałów wraz z montażem.

Ściany

Najtańszym materiałem wykończenia ścian jest farba. Obecnie na rynku możesz znaleźć różnego rodzaju farby o wspaniałych barwach i odcieniach. Daj się ponieść trendom i nie ograniczaj się do jednego odcienia. W wielu sklepach internetowych można znaleźć ciekawe naklejki i fototapety będące przystępne cenowo.

Łazienka

Koszt wykończenia łazienki może zamknąć się w granicy 1000 złotych! Co więcej, nie znaczy to, że jakość materiałów nie jest dobra. Wystarczy, że zrezygnujemy ze znanych marek i poszukamy wśród niszowych wykonawców, których produktu odznaczają się wysoką jakością.

Oświetlenie

Zainwestuj w energooszczędne oświetlenie. Pomimo swojej większej ceny, światło świeci się o wiele dłużej niż produkowane przez żarówki normalne. Jeśli chodzi o różnego rodzaju lampy, to tak samo, jak z meblami do kuchni czy łazienki, możemy znaleźć wielki rodzaj modnych rodzajów lamp w prawie każdym markecie budowlanym czy meblowym.

Kuchnia

Komplety szafek są dostępne już od kilkuset złotych w różnego rodzaju sklepach meblowych. Niedrogi zestaw AGD A (zlewozmywak, lodówka i kuchenka) można kupić od 1500 złotych.

A może tak deweloper?

Jest to wciąż przystępna cenowo opcja z wieloma zaletami. Deweloper łatwo i precyzyjnie przeliczy cały koszt wykończenia wnętrz, oprócz tego zakupuje on materiały budowlane w hurtowej ilości, co pozwala na znaczne obniżenie kosztów.

Jaki wybór jest dla ciebie najlepszy? Wolisz trzymać rękę na pulsie i zająć się wszystkim samodzielnie, czy przemawia do ciebie pomysł zaufaniu specjalistom? Cokolwiek wybierzesz, pamiętaj, że twoje mieszkanie powinno zapewnić ci potrzebny komfort.