Mieszkania wyprzedzają domy

Dziś na rynku nieruchomości większym popytem cieszą się mieszkania. Domy jednorodzinne zeszły na drugi plan i nie cieszą się dużą popularnością. Wpływ na to na bardzo zły stan starych zabudowań jednorodzinnych, które nie wzbudzają zainteresowania nowoczesnego, wymagającego klienta. Jednak już w niedalekiej przyszłość ten stan rzeczy może ulec zmianie.

Fundamentem tworzącego się rynku domów w Polsce będą budynki w bardzo dobrym stanie technicznym, z wykorzystaniem nowoczesnych nowinek architektonicznych. Dopasowane one będą do stylu życia osoby żyjącej w XXI wieku oraz do zmieniającego się w szybkim tempie modelu polskiej rodziny i planu dnia. Polacy większość swojego czasu spędzają poza domem. Rzadkością staje się także mieszkanie i funkcjonowanie wielopokoleniowych rodzin pod jednym dachem. Dlatego metraż budowanych domów automatycznie się zmniejsza, coraz częściej mają one poniżej 200 metrów kwadratowych.

Decydując się na zakup domu pamiętajmy, aby by wybierać dom funkcjonalny, w miarę młody i w jak najbardziej nowoczesny. Metraż domu nie powinien być mniejszy niż 200 metrów. Gdy zwrócimy uwagę na te czynniki przy zakupie, w razie, gdy będziemy chcieli sprzedać dom możemy liczyć na to, że będzie on miał zdecydowanie wyższa wartość, ponieważ będzie spełniał potrzeby dzisiejszego klienta. W Polsce kupno nowego domu wolnostojącego nie jest prosta sprawą. Dlatego musimy być przygotowani na samodzielną budowę, co wiąże się z większymi kosztami lub zakup mieszkania na rynku wtórnym.