odbiór mieszkania od dewelopera

Odbiór mieszkania od dewelopera – co ze sobą zabrać?

Kupiłeś mieszkanie z rynku pierwotnego i pozostaje Ci już tylko je odebrać. Uważaj! Na to spotkanie również musisz być odpowiednio przygotowany! Oto rzeczy, o których musisz pamiętać, odbierając swoje nowiutkie gniazdko.

Kupienie mieszkania wiąże się z ogromnymi emocjami i podekscytowaniem. Nie można jednak zapominać o zdrowym rozsądku. Podczas spotkania, na którym otrzymamy nasze klucze, powinniśmy sprawdzić kilka ważnych rzeczy. Posłużą nam do tego przedmioty, które zabierzemy ze sobą.

Załóżmy że skusiły nas Wejherowo mieszkania i udajemy się na odbiór. O czym musimy pamiętać?

plan mieszkania

Zabierz ze sobą umowę i wszystkie specyfikacje mieszkania

Pamiętaj, że Twoja umowa zawiera wszelkie dane dotyczące różnych aspektów nowego mieszkania. Znajdziesz w niej zapisy o powierzchni lokum, jego umiejscowieniu, technologiach budowlanych i normach. Mając przed oczami wszystkie informacje, będzie Ci łatwiej sprawdzić je w rzeczywistości i poinformować dewelopera o jakichkolwiek nieścisłościach.

Nie idź sam – każde wsparcie jest na plus!

Warto na spotkanie odbiorowe zabrać ze sobą kogoś, kto zna się na rzeczy – znajomego lub wynajętego inspektora. Jeśli jednak nie mamy takiej możliwości – zabierzmy kogoś, kto będzie naszym wsparciem. Dzięki temu poczujemy obecność kogoś nam znajomego, przy kim nie będziemy krępowali się sprawdzić wszystkich elementów budowy lokalu. Najlepiej jest iść na takie spotkanie z kimś otwartym, szczerym i odważnym.

poziomica pomiar podłogi

Weź ze sobą przyrządy pomiarowe

Jak sprawdzić, czy wszystkie dane mieszkania z umowy zgadzają się z tymi w rzeczywistości, jeśli nie poprzez wykorzystanie sprzętów do mierzenia? Należy więc zabrać ze sobą miarkę (albo laserowy dalmierz), dzięki której zmierzysz powierzchnię mieszkania, ekierkę lub kątownik, które okażą się pomocne w sprawdzeniu, czy ściany zbudowane są pod ustalonym kątem, poziomicę, która pozwoli nam sprawdzić, czy ściany i podłogi nie są krzywe, próbnik do zbadania obecności prądu w gniazdkach, ciężarek na sznurku, za pomocą którego zbadamy piony a także małą kulkę, która nada się do sprawdzenia podłóg. Dopiero takie kompleksowe przygotowanie pozwoli nam na rzetelne zbadanie naszego nowego lokum.