Wykończenie mieszkania pod klucz – czyli właściwie co?

Wykończenie mieszkania pod klucz to coraz częstsza alternatywa dla stanu deweloperskiego w nowo powstających lokalach. Rozwiązanie to ma wiele zalet, dlatego rosnące grono deweloperów chętnie poszerza o nie swoją ofertę. Sprawdź, czym właściwe jest wykończenie mieszkania pod klucz i jakie ma zalety oraz wady.

Czym jest wykończenie mieszkania pod klucz?

Stan wnętrza wykończony pod klucz oznacza nic innego jak możliwość wprowadzenia się bez konieczności przeprowadzania dodatkowych prac remontowych. W zakres wykonanych prac wlicza się pomalowanie ścian, ułożenie parkietu, wykończenie łazienki oraz kuchni, a także montaż stolarki drzwiowej wewnętrznej. Choć rozwiązanie to każdego roku zyskuje na popularności to szacuje się, że korzysta z niego jedynie około 15% nowych nabywców mieszkań. Decydując się na ofertę wykonania kompleksowego remontu wnętrza, niezbędne jest podpisanie stosowanej umowy z deweloperem, a następnie wpłacenie zaliczki.

Mieszkanie pod klucz – zalety i wady 

Decydując się na wykończenie mieszkania pod klucz możemy być pewni, że rozwiązanie to będzie miało więcej korzyści niż wad. Jedną z głównych zalet jest oszczędność czasu oraz energii. Nie ma bowiem konieczności prowadzenia negocjacji z ekipą remontową, poszukiwania właściwych materiałów budowlanych, a także pilnowania pracy budowlańców. Co więcej, deweloper, będący wykonawcą wielu budów, posiada większe możliwości rabatowe w sklepach budowlanych. Materiały dostarczane na budowę będą zatem znacznie tańsze niż w przypadku samodzielnego ich zakupu. Wadą tego rozwiązania jest ograniczony wybór materiałów oferowanych przez dewelopera, a także dość wysoki koszt takiej usługi, który może znacznie podnieść koszt remontu całego mieszkania.

Wybór standardu wykończenia mieszkania

Wykończenie mieszkania, oferowane przez deweloperów, możliwe jest do wyboru w kilku dostępnych standardach. Jest to przede wszystkim standard podstawowy i rozszerzony, a jego wybór uzależniony głównie od wymagań oraz oczekiwań nowych właścicieli mieszkania. Im wyższy standard, tym większy koszt związany z przeprowadzeniem remontu. Podczas dokonywania wyboru standardu deweloper udostępnia opis oferty, informacje o planowanych pracach oraz koszt remontu. Podpisując umowę o wykończenie mieszkania pod klucz, deweloper powinien wręczyć wstępny kosztorys remontu oraz określić datę przekazania wykończonego mieszkania. W zależności od wykonawcy, procedury mogą nieznacznie się między sobą różnić. Wyspecjalizowana ekipa remontowa z firmy BB Construction pozwoli nam na zaoszczędzenie czasu i szybkie przejście do ostatniego etapu wyposażenia mieszkania, jakim jest meblowanie i nadanie osobistego charakteru, który uwieńczy wykończenie wnętrza.