Zalety domów drewnianych

Poniżej staramy się przedstawić zalety jakie mają domki drewniane:

Pierwszą rzeczą na jaką warto zwrócić uwagę podczas podejmowania decyzji o tym jaki dom chcemy wybudować jest czas jaki jest potrzebny do jego postawienia. Domy z drewna stawia się znacznie szybciej niż te murowane. Fundamenty, które znajdują się pod takim budynkiem są mniejsze, dzięki czemu niższe są również koszty. Wynika to przede wszystkim z ciężaru konstrukcji, która jest znacznie lżejsza w przypadku domów drewnianych.

Dom z drewna można postawić praktycznie w każdych warunkach. Dzięki temu, że montowane są one najczęściej z gotowych elementów i łączone za pomocą gwoździ itp. nie trzeba tracić czasu na przykład na wyschnięcie niektórych elementów. Tym samym możemy stawiać domy z drewna nawet w zimie.

Kolejnym plusem (chociaż dla niektórych może wydawać się to trochę dziwne) jest grubość ścian, która jest mniejsza niż w przypadku tradycyjnych budynków. Dzięki temu dom z drewna postawiony na określonej powierzchni ma jednocześnie większą powierzchnię użytkową (wnętrze) o około 10%. Ostatnią rzeczą wartą wspomnienia jest to, że drewno jest surowcem naturalnym i posiada pewne właściwości, które pozwalają mu na samoczynne regulowanie wilgotności. Wszystkie te cechy sprawiają, że dom z drewna ma znaczną przewagę nad swoim murowanym odpowiednikiem.